turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun esas nedeni HPV adı maruz human papilloma virgiysiür. özge bir ifade ile HPV olarak adlandırılan kişioğlu papilloma virüslerinin amil evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün simaü aşkın türü mevcuttur. Hpv şu demek oluyor ki Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine niçin olabilir. Siğiller alelumum insanoğluın ten rengine nazaran oluşmaktadır. Bir dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sahici siğil değillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin çokları kişioğlu vücudu için zararlı olmamakta ve rastgele bir iyileştirme uygulanmaksızın bizatihi geçebilmektedir. Bununla omuz omuza huzursuz edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise iyileştirme edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabilinden ayrıksı cilt hastalıkları ile omuz omuza görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt dokunmabana türleri ile karışabileceğinden yaşa demetlı seboreik siğil varsa behemehâl spesiyalist bir cilt doktoruna danışma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok ziyade olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya esasladığında hastalar doktora esasvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin canipı rabıta kaşıntı, yanma ve kanama kabilinden problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Neden Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı madun türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere niçin oluyor. Fakat bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir koku de ortaya çıkmayabiliyor. Bir ayrıksı deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda tensel ilişkiye almak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye dönüşmek Eşeysel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin algın olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Hangi Hastalıklara Suret Harisar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla hız haristığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla omuz omuza rahim ağzı kanseri vakalarının önemli bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Problem Yaratır Mı? Gebeliğe demetlı ekstra bir sorun meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye demetlı kanamalar mümkün. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları önemli olan siğillerde bu sıkıntı yaşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Muhtemel Yönetmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom yararlanmaıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek için de tensel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların oldukça faal tensel yaşyalnız esaslamadan önce aşı yaptırmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve ayvaz çocuklara aşı konstrüksiyonlması olanaklı olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı konstrüksiyonlmadıysa ilerleyen dönemlerde de konstrüksiyonlabilir. 45 yaşına denli olan hanımlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://motokurye.name.tr/ https://ispartatarihi.name.tr/ https://bireyselsosyalmedyayonetimi.name.tr/ https://eskisehirwebtasarimseo.name.tr/ https://porselenurunler.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al